O FESTIVALU

Už čtvrtý ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Žižkovská loutka je tu znovu pro radost malých i velkých. Letos se koná ve dnech 13.–15. září 2019. Místa dění jsou opět Atrium na Žižkově a KC Vozovna. Rezervujte si tento víkend od pátku do neděle, protože to bude stát za to!

Ono to vypadá, že je ještě dost času, ale náš záměr informovat už nyní o tom, co diváky na podzim čeká, je zcela pragmatický. Měsíc červen je totiž obvykle ve znamení vysvědčení, příprav na prázdniny a dovolenou a o prázdninách má každý jasnou představu. Většinou tam hraje roli sluníčko, voda a příroda. Potom přijde konec srpna a je tu příprava na další školní rok. A my bychom chtěli, abyste si v kalendáři zaškrtli už nyní výše uvedené datum a k tomu si připište velkými písmeny: ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA.

Letošní Žižkovská loutka chce svým duchem, pojetím i grafickým vizuálem oslavit 30. výročí toho, kdy se stala naše země svobodnou a demokratickou a zbavila se totalitního režimu. Proto náš letošní festival navštíví loutkáři ze všech zemí, které byly s námi v tzv. sovětském bloku za „železnou oponou“.

Z Německa přijede loutkář Thomass Herfort a jeho Cabaret Pupala, ze Slovenska Divadlo Piki a z Polska Teatr Marka Žyly. Nebudou chybět oblíbené české soubory, které naopak hranice naší země přesahují.

Můžete se tak těšit například na Divadlo Alfa a jejich Farmu na motivy G. Orwella, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Divadlo Drak, Studio Damúza, Divadlo Lokvar, Divadlo B, Kejklíře Vojtu Vrtka, Divadlo Toy Machine, Loutky bez Hranic nebo Dufa Puppet Theather s představením palestinského loutkáře Husama Abeda které má název The Smooth Live. A mnoho dalších souborů s pohádkami a příběhy pro dospělé nebo natolik specifickými hrami, jako je třeba divadlo pro jednoho diváka od Hanky Voříškové.


Jak říká dramaturg festivalu, Tomáš Běhal: „Chceme, aby bylo znát, že je festival inspirován nadšením ze svobody a volnosti, a tak jsme mu dali pracovně podtitul: Divadlo bez hranic, divadlo svobody“

V programu neopomeneme ani dopolední představní, která budou probíhat už před slavnostním zahájením festivalu, 11.–13. září od 9.00 a 10.30 v KC Vozovna. Nebude nouze ani o další doprovodný program. Čekají Vás koncerty s oblíbeným Bombarďákem, v pátek večer zahraje Fekete Sertlek apod. Skvělou tvůrčí zábavou budou naše loutkářské dílny, kde si můžete vyrobit třeba malé loutky u Mirka Trejtnara, anebo ty obří (třeba do průvodu) v dílně Sofie Fargo či polského scénografa Roberta Poryzińského.

A když už je zmínka o průvodu, ten rozhodně bude. Vezmete si loutky, které vyrobíte a aby jich bylo víc, pomohou i obří loutky Honzy Bažanta. O doprovod a rytmus se postarají účastníci bubenického workshopu pod vedením Davida Andrše. Přijďte všichni. Už proto, že průvodem to tehdy před třiceti lety vlastně začalo.

Vaše příspěvková organizace Za Trojku.

bezpacnost
CB-04-16-16-16-16

ZA TROJKU
příspěvková organizace
www.zatrojku.cz

ZA TROJKU
příspěvková organizace
www.zatrojku.cz

Ta_Trojku_Logo_FINAL_SADA-16-16

KC VOZOVNA
Za Žižkovskou vozovnou 18, 130 00, P3
+420 222 510 796
info@kcvozovna.cz
www.kcvozovna.cz

KC VOZOVNA
Za Žižkovskou vozovnou 18, 130 00, P3
+420 222 510 796
info@kcvozovna.cz
www.kcvozovna.cz

PRaha_3-17

Příspěvková organizace MČ Praha 3 provozuje Kulturní centrum Vozovna a koncertní a výstavní síň Atrium na Žižkově.

Příspěvková organizace MČ Praha 3 provozuje Kulturní centrum Vozovna a koncertní a výstavní síň Atrium na Žižkově.

Atrium_Logo

ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ
Čajkovského 12, 130 00, P3
+420 778 722 693
info@atriumzizkov.cz
www.atriumzizkov.cz

ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ
Čajkovského 12, 130 00, P3
+420 778 722 693
info@atriumzizkov.cz
www.atriumzizkov.cz